جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آبنما چیست؟

دسته‌بندی: مطالب مفید
تاریخ: 17 اردیبهشت 1400
بازدید: 1,263

آبنما چیست؟

زیبایی و خوش سلیقگی همیشه گران نیست! همه ی افراد از زیبایی لذت میبرند و حق همه ی ماست که بتوانیم از این زیبایی ها استفاده کنیم و لذت ببریم متاسفانه تفکری که در اکثر افراد وجود دارد این است که این زیبایی و تنوع در زندگی تنها متعلق به افراد مرفه نشین و به قول معروف الکچری است و خیال میکنیم با بودجه ما و با داشتن آپارتمان خیلی نقلی خود نمیتوانیم تغییرات چندانی را برای زیبایی فضای خود ایجاد کنیم و کم کم فکر میکنیم ایراد از ماست و خوش سلیقه نیستیم. اجازه دهید ما متناسب با تخصص خودمون حداقل سهم کوچکی در تغییر فکر نادرست و همچنین زیبایی فضای زندگیتون داشته باشیم.

آبنما چیست ؟ به وسیله ای که در آن آب بتواند با رقص و طنازی خود نمای زیبا و دلنشینی را در مکان مورد نظر شما به نمایش درآورد آبنما میگویند. همه ما میدانیم آب مایه حیات است، حیاتی که تنها با وجود آب بدست می آید و در صورت نبود آن تولید اقتصادی و محیط زیست نخواهیم داشت. علاوه بر آن ماهیت و ساختار آب به گونه ای است که عالوه بر اینکه به تنهایی میتواند در نوع خود بی نظیر باشد با ترکیبات دیگر به شیوه خاص و شگفت انگیزی عمل میکند. در ادبیات کهن پارسی نیز از آب به عنوان مایعی با متانت و دوست داشتنی تعبیر شده که حتی نگاه به آن سبب آرامش در انسان میشود. وجود آب عالوه بر ایجاد احساس خوب باعث شادی و نشاط و نیز آرامش محض در فضای کار و منزل میشود. رقص آب در آبنماها عالوه بر اینکه بر دلبری آن اضافه میکند باعث میشود تا محیط از یکنواختی و یکدستی خارج شده و شاهد جذابیت ویژه ای در محیط باشیم.

انواع آبنما آبنماها انواع مختلفی دارند که بسته به کاربری کامل متفاوت هستند

این آبنماها از قبیل:

آبنما باغ،

آبنما دیواری- از این نوع آبنما برای استفاده بر روی دیوار ها استفاده می شود

آبنمای شیشه ای،

آبنما سنگی،

آبنما صخره ای،

آبنما خانگی،

آبنما موزیکال- این آبنما ها یکی از لوکس ترین و میتوانند به کار گرفته شوند.

در محیط های مختلف بخصوص در محیط های کوچک بخصوص مکانهایی با فضای بسته نظیر اداره جات، منازل، مغازه ها از آبنماهای دیواری و خانگی استفاده میکنند. این دیزاین در مکانهای عمومی همانند سفره خانه ها و مکانهای تفریحی از قبیل پارکها، مراکز تفریحی و مراکز فروش کمی متفاوت است اما در این مکانها نیز به وفور همانند تصاویر زیر از این دو مدل استفاده شده است

برچسب‌ها:

admin

دیدگاه‌ها

12 + پنج =